13.10.2015

Jak rozpocząć pracę z Magello i sprzedawać swoje wyjazdy on-line.

Autor
Magello
Kamil Fotyniuk Customer Support, Magello

Magello pomaga organizatorom zarządzać organizacją oraz sprzedażą wyjazdów w jednym spójnym internetowym środowisku - to już wiesz. Z pewnością jednak możesz zastanawiać się nad następującą kwestią. Jak Magello może pomóc mojej firmie?

Poniżej postaram się opisać w kilku krokach podstawowe czynności, które warto wykonać, aby korzystać z przyjaznego panelu zarządzania rezerwacjami i sprzedawać swoje wyjazdy z Magello. Na końcu artykułu mam dla Ciebie małą niespodziankę, ale może najpierw po kolei... :-)

KROK 1 - Zarejestruj się bezpłatnie w aplikacji Magello.

Wystarczy, że na dowolnej stronie klikniesz przycisk ,,Wypróbuj za darmo" , a następnie wypełnisz krótki formularz. Najpierw wpisz swoją domenę, która będzie częścią Twojego indywidualnego adresu w magello.net. Po wpisaniu tej nazwy, adres Twojej strony z rezerwacjami będzie wyglądał w następujący sposób: twojanazwa.magello.net. Następnie wpisz nazwę firmy lub imię i nazwisko w zależności do tego, czy chcesz się zarejestrować jako firma czy osoba prywatna. Potem wpisz adres email oraz swoje hasło.

Zachęcamy Cię również do wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji marketingowych, gdyż będziesz dzięki temu mógł otrzymywać JEDYNIE najciekawsze informacje na temat naszego systemu.

KROK 2 - Uzupełnij podstawowe dane

Po krótkiej rejestracji od razu zobaczysz swoją instancję systemu. Twoim oczom ukaże się również informacja o trzech prostych czynnościach, które warto wykonać zanim zaczniesz używać Magello.

PROFIL FIRMY
Pierwszą czynnością jest uzupełnienie profilu firmy. W tym miejscu znajdziesz pola, w których możesz określić wiele podstawowych funkcji związanych z tym, z czego będą korzystać uczestnicy.

POLA UŻYTKOWNIKÓW
W tym miejscu masz możliwość określenia, jakie pola będą wypełniać uczestnicy, aby móc dokonać rezerwacji. Możesz przy tym zdecydować, czy dane pole ma być obowiązkowe oraz czy będzie ono później służyło do identyfikowania uczestników na listach rezerwacji. Ale o tym później....

KANAŁY PŁATNOŚCI
Dzięki tej opcji możesz określić sposoby (tak, jest ich kilka) pobierania płatności za Twoje usługi. Na początku pewnie skorzystasz z prostego przelewu bankowego, jednakże zdecydowanie polecam Ci nawiązanie współpracy z PayU lub PayPal, co dodatkowo wpłynie pozytywnie na Twoją pracę i ułatwi uczestnikom dokonywanie płatności za wyjazdy.

KROK 3 - Dodaj swój pierwszy wyjazd

Tutaj pojawia się pierwsza magia związana z korzystaniem z aplikacji. Możesz teraz dodać swój pierwszy wyjazd, co pozwoli Ci zapoznać się z prostym i przejrzystym procesem tworzenia Twojej oferty.

WYJAZDY
Wejdź w zakładkę WYJAZDY w głównym menu, a potem kliknij przycisk DODAJ. Następnie wpisz podstawowe informacje dotyczące wyjazdu. Zdecydowanie polecam Ci dodać tutaj super ciekawe zdjęcia, które oddadzą charakter wyjazdu. Po wprowadzeniu podstawowych informacji o wyjeździe kliknij ,,Utwórz wyjazd". W tym momencie zostanie utworzony wyjazd, lecz możesz być spokojny - wyjazd nie zostanie opublikowany dopóki Ty o tym nie zdecydujesz. Mówi o tym również informacja ,,Szkic", którą znajdziesz na liście swoich wyjazdów.

KROK 4 - Określ opcje dodatkowe

Z pewnością będziesz chciał dodać dodatkowe możliwości oraz atrakcje do swoich wyjazdów, dlatego możesz to zrobić właśnie w tym momencie. Aby określić to, z czego dodatkowo mogą korzystać uczestnicy, możesz wejść w zakładkę ,,Opcje dodatkowe" w górnym menu, a następnie kliknąć ,,Dodaj". Instrukcje zamieszczona po prawej stronie podpowiedzą Ci co możesz zrobić. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że opcja może mieć cenę ujemną. Również dla Twojej wygody udostępniliśmy możliwość określenia maksymalnej ilości osób, które mogą wybrać opcję dodatkową, a także dodaliśmy możliwość ukrycia tej informacji w panelu uczestnika. Dodatkowo, aby ułatwić Ci prezentację dużej ilości opcji, wdrożyliśmy możliwość grupowania ich w kategoriach. Przykładowo, możesz podzielić te opcja na takie kategorie jak WYCIECZKI, IMPREZY, UBEZPIECZENIA lub inne wybrane przez siebie kategorie. Ty najlepiej wiesz, czego oczekują Twoi klienci.

KROK 5. Określ formę dojazdu i zakwaterowania

Następnym krokiem, który na pewno warto zrobić, jest określenie form dojazdu oraz zakwaterowania. Sposób wprowadzania danych jest podobny do tego, jak dodawaliśmy opcje dodatkowe. W tym miejscu również możesz podać ujemną cenę (np. dojazd własny, wyjazd bez zakwaterowania), aby uczestnik czuł, że może dokonać w tym miejscu odpowiedniego wyboru. Masz także możliwość określenia limitu miejsc. Zwróć uwagę, że uczestnik musi wybrać formę dojazdu i zakwaterowania, więc jeżeli limity (w przypadku obydwu opcji) wyczerpią się, uczestnicy nie będą mogli zapisać się na wyjazd. Dlatego dobrze jest upewnić się, że określiliśmy właściwą ilość dostępnych miejsc.

KROK 6. Określ kwestie prawne dotyczące wyjazdu

Ostatnim krokiem, który trzeba zrobić, jest określenie kwestii prawnych wyjazdu. W zasadzie najważniejszym polem jest umowa wraz z jej załącznikami, ponieważ ten dokument generowany i wysyłany do klienta w momencie dokonania rezerwacji. Warunki uczestnictwa zaś są akceptowane w ostatnim kroku rezerwacji.

KROK 7. Opublikuj swój wyjazd

Teraz, gdy wszystkie podstawowe informacje o wyjeździe zostały uzupełnione, wystarczy opublikować wyjazd. Od tej chwili będzie on dostępny dla Twoich uczestników pod adresem, który znajdziesz w zakładce ,,Szczegóły" w górnym menu oraz u góry każdej strony wyjazdu w Twoim panelu. Tego linka należy właśnie używać do zintegrowania obecnej strony WWW z systemem. Najprostszym sposobem jest ,,podlinkowanie" na Twojej stronie przycisku typu "Zarezerwuj" do strony konkretnego wyjazdu w Magello. W ten sposób dajesz swoim uczestnikom prosty sposób na dokonanie rezerwacji on-line.


Mam nadzieję, że ten wpis pozwoli Ci jeszcze lepiej wykorzystać możliwości aplikacji Magello, a co za tym idzie, osiągnąć ponadprzeciętne rezultaty w Twojej pracy. Jeżeli będziesz mieć pytania, napisz do mnie wiadomość przez okienko chat lub napisz do mnie maila na adres k.fotyniuk@magelloapp.com.